Wisconsin's  Best  Bench Press

 
 

Providing you with results from our meet and a calendar of upcoming meets in the area.

Other Links:

Home

Upcoming Calendar

Directions to our meet

 

Meet Directors

 

All Time Records

 

Our Hall Of Fame

 

Other Powerlifting Sites

Independence H.S.

Results Pages:

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

2002

2001

2000

 

Results from 2003

Pre-Teen Division

 

Wt. Class

Lifter's Name Place

# lifted

Pre-Teen Boys

148

Austin Russett

1

85

Teen Division

 

Wt. Class

Lifter's Name Place

# lifted

Teen Girls

105

Jena Moller

1

75

         
 

114

Allie Gustavson

1

90

         
 

123

Heather Schraufenbil

1

105

         
 

132

Chelsey Schock

1

120

         
 

148

Brittney Holzem

1

125

  148

Mandy Martin

2

120

         
 

165

Amber Steinberger

1

125

 

165

Jessica Weideman

2

125

 

165

Laron Ploederer

3

115

 

 

Wt. Class

Lifter's Name Place

# lifted

Teen Boys

123

Jason Bechel

1

225

         
  132

Josiah Woodman

1

135

  132

Josh Wickboldt

2 110
         
 

148

Dan Pope

1

315

  148

Kyle Brady

2

225

  148

Josh Russeau

3 215
  148

Russell Binstock

4

175

  148

Kody Rosen

5 175
  148

Levi Ramsey

6 175
  148

Ryan Ayer

7

95

         
 

165

Josh Cady

1

315

  165

Scott Sullivan

2 300
  165

Cole Fritsch

3

275

  165

Tanner Daffinson

4 255
  165

Mike Komperud

5

230

  165

Arin Ellingson

6

230

  165

Paul Allen

7 180
         
 

181

Brian Kundert

1

335

  181

Josh Bendel

2 230
  181

Ryan Madlon

3

225

  181

Dan Wundrow

4

225

  181

Justin Julson

5 215
         
  198

Nate Towner

1

300

  198

Mike Powers

2 255
  198

Levi Dix

3 255
  198

Nic Loewenhagen

4 210
         
 

220

Kyle McMartin

1

325

 

220

Mike Amundson

2 285
 

220

Ryan McCarty

3 225
 

220

Mike Stanton

4

185

         
 

242

Ervin Tuschel

1 240
  242

Patrick Sperl

2 240
  242

Scott Kane

3 210
         
  275

Cory Scenton

1 240
  275

Cale Anderson

2 210
         
 

SHW

Adam Zehm

1 330

 

Open Division

 

Wt. Class

Lifter's Name Place

# lifted

Open Women

132

Robyn Niederkorn

1

200

         

148

Nicole Hartman

1

165

         
 

165

Cathy Adrian

1

120

 

 

Wt. Class

Lifter's Name Place

# lifted

Open Men

148

William Bacon

1

265

 

148

Mike Daugs

2

225

 

148

Allan Myszka

3 -
 

148

Brian Wellington

4 -
         
  165

Todd Stinson

1

360

  165

Matt Malyuk

2 345
  165

Dave Draeger

3 315
  165

Steve Edson

4

235

  165

Kevin Harmon

5 -
         

181

Dean Reiman

1

500

181

Steve Heathman

2 420
 

181

Bill Loomis

3

360

 

181

Nick Priegnitz 4 335
         
  198

Brian Wright

1

450

  198

Andy Adrian

2 430
  198

John Robl

3 420
  198

Brad Hanneman

4 405
  198

Jeremy Alleman

5 380
  198

Steve Schaefer

6 375
  198

Ben Roehl

7 365
  198

Todd Ehalt

8 315
  198

Al Kiekhoefer

9 295
  198

Aaron Perleberg

10 275